Disney Plus Üyelik Nasıl Yapılır? Üyelik Ücreti Ne Kadar?

The Walt Disney Company tarafından sunulan video akış hizmeti Disney Plus üyelik nasıl yapılır? Aylık ve yıllık abonelik fiyatı ne kadar? Disney Plus abonelik yapma ve hesap kayıt etme adımları. Popüler akış hizmeti hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara yer Disney Plus inceleme yazımızda yer verdik.

Disney Plus Nedir?

Disney Plus, The Walt Disney Company’nin çevrimiçi video akışı hizmetidir. 2019 yılında başlatılan platform, Disney’in büyük içerik kütüphanesini kullanarak kullanıcılarına çok sayıda film ve dizi sunmaktadır. Disney Plus; Netflix, Amazon Prime Video ve HBO Max gibi popüler diğer akış hizmetlerine benzer şekilde çalışır.

Disney Plus, üyelerine Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten yapımları da içeren çok sayıda film ve dizi sunar. Ayrıca, Disney Plus, özellikle platform için üretilen özel içerikler ve orijinal programlar da sunmaktadır. Bu içerikler, yalnızca Disney Plus aboneleri tarafından izlenebilir.

Disney Plus nedir
Disney Plus akış hizmeti

Disney Plus, bir üyelik ücreti karşılığında kullanılabilen bir hizmettir ve aylık veya yıllık üyelik planları arasından seçim yapılabilir. Platform, birden fazla cihazda kullanılabilir ve çeşitli platformlarda (akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, akıllı televizyonlar ve oyun konsolları) uyumlu uygulamalar aracılığıyla erişilebilir.

Disney Plus, çevrimiçi video akışı alanında büyük bir başarı elde etmiş ve dünya genelinde milyonlarca aboneye ulaşmıştır. Hızlı büyümesi ve popülerliği, platformun orijinal içeriklerine ve kullanıcıların sevdikleri Disney yapımlarına kolay erişim sağlaması sayesindedir. Özetle, Disney Plus, film ve dizi severler için büyük bir içerik kaynağıdır ve özellikle Disney yapımlarının hayranları için ideal bir platformdur.

Disney Plus Üyelik Nasıl Yapılır?

Disney Plus video akış hizmetine abone olmak için öncelikle internete sahip bir akıllı telefon veya bilgisayara ihtiyacınız var. Online olarak film, dizi, belgesel, program gibi videoları takılmadan izlemek istiyorsanız yüksek hızlı internet aboneliğinizin olması tercih edilir.

Disney Plus üyelik nasıl yapılır, merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edin:

1. Disney Plus Resmi Sitesine Bağlanın

Disney plus üyelik
Disney plus üyelik

Disney Plus üyelik için öncelikle https://www.disneyplus.com/ adresine gidin. Ardından açılan sayfada üye olmak ya da üyeliğinizi yeniden başlatmak için e-posta adresinizi girip “Devam Et” butonuna tıklayın.

2. Disney Plus Abonelik Adımlarını Tamamla

Disney Plus abonelik
Disney Plus abonelik

İlk adımı geçtikten sonra abonelik için yeniden e-posta adresinizi girmenizi isteyen bir sayfa açılacak. Oraya gerekli bilgileri girdikten sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.

Disney Plus abonelik sözleşmesi
Disney Plus abonelik sözleşmesi

Daha sonra açılan sayfada Disney Plus üyelik sözleşmesi bulunuyor. Sözleşmeyi okuduktan sonra “Kabul et ve Devam Et” butonuna tıklayarak onaylayabiirsiniz. Bu sözleşmeyi onaylamazsanız Disney Plus üyeliği yapamazsınız.

Disney Plus parola belirleme
Disney Plus parola belirleme

Son olarak, hesabınıza erişebilmeniz için bir güvenlik parolası belirleyin. Parolanızı unutursanız daha sonra e-posta onayı ile yeni bir parola belirleyebileceksiniz.

3. Disney Plus Üyelik Ücretini Ödeyin

Disney Plus faturalandırma
Disney Plus faturalandırma

Disney Plus faturalandırma adımına geldiğinizde Disney Plus’a üye olabilmek için son aşamadasınız, demektir. Şimdi Yıllık veya aylık bazda Disney Plus ücretini belirleyin ve kart bilgilerinizi de girdikten sonra “Kabul Et ve Devam Et” butonuna tıklayarak aktif Disney Plus kayıt oluşturabilirsiniz.

Disney Plus Üyelik Fiyatları Ne Kadar?

Disney Plus üyelik ücretleri, bulunulan ülkeye ve para birimine göre değişiklik gösterebilir. Biz varsayılan olarak Türkiye üzerinden açılan bir Disney Plus abonelik hesabı üzerinden ilerleyeceğiz. 2023 Disney Plus fiyatları güncel olarak aşağıdaki tabloda detaylı olarak listelenmiştir:

Disney Plus Üyelik Paketleri Disney Plus Üyelik Fiyatı Ülke Kullanılabilirliği
Standart Aylık Üyelik 64,99 TRY Aktif
İndirimli Yıllık Üyelik (10 ay öde 12 ay kullan) 649,90 TRY Aktif

Yıllık abonelik ücretlerinde 10 ay öde 12 ay kullan kampanyası yapan Disney Plus, Disney Plus üyeliğine yeni başlayacak kullanıcılar için son derece ayrıcalıklı bir pakettir. Yine de uzun vadeli bir paket üyeliği yapmak istemiyorsanız Disney Plus aylık üyelik ücretini ödeyerek aylık abonelik yapabilirsiniz. Disney Plus kayıt olmak, işte bu kadar kolay!